NF Teknoloji Bilgisayar Ve Reklam Hizmetleri

Ambalaj Tasarımı

Ambalaj ürünü korur, tanımlar, ömrünü uzatır, taşıma maliyetini düşürür ve en önemlisi; grafik ve yapısal tasarım nitelikleriyle süpermarket rafında benzeri ile zorlu bir rekabete girip ilgiyi üzerine çekerek satmaya çalışır.

Ambalaj tasarımı, bir ürünü pazarlamaya elverişli hale getirmek üzere form, yapı, malzeme, tipografi, renk ve imge gibi ürün hakkında bilgi veren tasarım unsurlarını bir araya getiren yaratıcı bir çalışma alanıdır.

Ambalaj, bu tür görsel iletişim unsurları aracılığıyla bir "marka imgesi" oluşturur ve tüketici ile marka arasında bağlantı kurar. Tüketicinin bir markaya ilişkin algısı büyük ölçüde ambalaj tasarımı ile biçimlenir.

Alışveriş merkezlerinin ve marketlerin inanılmaz yayıldığı günümüzde, perakende ürün satışı arttırmak için özellikle sunum çok önemlidir.

Ürün ne olursa olsun hedef kitle için ürünün çekici hale getirilmesi ve karmaşa içerisindeki ürün stantlarında fark edilebilir hale getirilmesi çok önemlidir. Bunun temeli ise ürünlerinin en iyi şekilde ambalajlanarak sunulmasıdır.

Peki, bir ürün ambalajı nasıl olmalıdır?

İyi bir ambalaj tasarımı yapmaya başlamadan önce tasarımcının veya tasarım yaptıracak kişinin ruhunu en iyi şekilde beslemesi gerekir.

Bunun için, gerek yerli gerek yabancı alanınız ile ilgili ilham almaya çalışmalı ve internet üzerinden ve gerçek hayatta raflardan mümkün olduğunca çok ambalaj tasarımı incelenmelidir.

Copyright © 2009 - 2019 www.nfteknoloji.com Tüm hakları saklıdır. Uygulama