NF Teknoloji Bilgisayar Ve Reklam Hizmetleri

Dijital Baskı Hizmetleri

Folyo Baskı

Cast folyo baskı; Dayanıklılığı son derece fazla olduğu için arabalarda kullanıldığında dahi 10 yıla kadar bir süre kalıcılığa sahiptir. Folyo baskı yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir.

Arka yüzeyi yapışkanlı olduğu için en çok tercih edilen nedenler arasındadır. Folyolar tanıtım ve reklam sektöründe kullanılan malzemelerden biridir. Birçok yüzeye uygulanabilme özelliği bulunmaktadır.

Bu sayede normal şartlarda reklam afişi veya reklam içerikli bir uygulamanın mümkün olmadığı alanlara dahi kaplama yapılabilmektedir.

Folyoyu yapıştırırken sıkıntı yaşanacak maddeleri zeminden temizlemek gerekmektedir. Aksi takdirde dayanıklılığını yitirir. Birçok alt başlığı bulunan yöntemin en fazla kullanılanları iç mekân, dış mekân ve cast folyo yöntemleridir.

İç mekân folyo baskı; sadece iç mekân baskılar da kullanılır ve su bazlı mürekkeplerle baskı yapılır. Su bazlı mürekkepler ile baskı yapıldığı için laminasyon kaplanmadan kullanılmaz.

Mürekkebin tutması için de extradan film kaplanır. Dış mekân folyo baskı; solvent bazlı mürekkeplerle baskı uygulanır. Bu sebepten dolayı laminasyon tercihen kullanılır. Büyük ebatlarda uygulanır. Dayanıklı olması en büyük özelliğidir.

One Way Vision Baskı

Delikli folyo üzerine yapılan bu uygulama son derece kullanışlıdır. Bu delikli folyonun kalınlığı ise 0.15 mm ila 2 mm arasında değişiklik göstermektedir. En büyük avantaji içeriden bakıldığında dışarının görülmesine imkân sağlamasıdır.

Kullanılan malzemenin yapışkanı ne kadar kuvvetli ve deliklerin çapları ne kadar ufak olursa, resimlik açısından da o kadar iyi sonuç verecektir. PVC esaslı bir malzemedir ve delikli bir yapısı bulunmaktadır

İnce olduğu kadar dayanıklı da bir malzemeden üretilmektedir. One way vision a delikli folyo da denilmektedir. Baskılarda iyi sonuç alabilmek için baskı yapılacak olan yüzeyin beyaz olması üstüne atılacak boyaların altından fonun gözükmemesi gerekmektedir.

Bunun nedeni ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, iç tarafından dış dünyaya bakıldığında, camın üstünde herhangi bir uygulama olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır. 

Camların renginin siyah olduğu yönündedir. Bu nedenle yapışkanlı yüzey siyah renkli olarak üretilmektedir. Binanın iç tarafından dışarının görülmesini imkân sağlayacak biçimde bina giydirme prosedürleri yapılabilmektedir.

Boyutları ise son derece büyük olması nedeniyle birçok büyük alanda kullanılmaktadır. Standart düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçlü ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama genel itibariyle minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır.

İçeriden dışarıya bakmada ise %15-20 arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oranlar endişe edilecek düzeyde olmayıp oldukça etkili sonuç sağlamaktadır. Solvent bazlı boyalar kullanılmaktadır.

Solvent bazlı boyalar dış etmenlere karşı en yüksek dirence sahip boya çeşididir. Kullanılan ürünün kalitesi, prosedürü yapan ekibin deneyimi gibi etkenler ile kullanım ömrü 1 yıldan 5 yıla kadar parametrelik gösteren bir süreci kapsamaktadır.

Copyright © 2009 - 2019 www.nfteknoloji.com Tüm hakları saklıdır. Uygulama